Lozengrad Hotel

Uluslararası Trakya Kukla Festivali

Uluslararası Trakya Kukla Festivali

Mart 8, 2015 • Under: Etkinlik

0

Türkiye’nin en büyük kukla festivallerinden biri olan “Uluslararası Trakya Kukla Festivali” Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde düzenleniyor. Lüleburgaz Uçaneller Kuklaevi tarafından düzenlenen festival kapsamında bu yıl 26 ülkeden 35 tiyatro grubu Trakya ile buluşuyor.

10 Nisan’a kadar sürecek olan festivalde bu yıl, ABD, Almanya, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Ermenistan, Fransa, Hırvatistan, İran, İspanya, İtalya, Kolombiya, Kosova, Macaristan, Tunus, Türkiye, Peru, Rusya, Ukrayna, Uruguay ve Yeni Zelanda ülkelerinden 35 tiyatro grubu gösteri sunacak.

Festivali Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Vize, Babaeski, Kapaklı, Büyükkarıştıran, Evrensekiz, Ahmetbey, Kavaklı, Belediyeleri ile Havsa ve Lüleburgaz Kaymakamlıkları destekliyor.

Festival kapsamında Lüleburgaz’a gelen ekipler festival boyunda Trakya’nın birçok yerinde, okul bahçelerinde, meydanlarda, salonlarda ve sokaklarda çocuklarla birlikte olacak. 25 gün boyunca sürecek olan festivalde çocukların yanında büyükler içinde gösteriler olacak.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın mali destek verdiği festivalde tüm oyunlar ücretsiz sahnelenecek.