Lozengrad Hotel

Paris’ten yola çıkan Fransız bisikletçi Kırklareli’nde

Paris’ten yola çıkan Fransız bisikletçi Kırklareli’nde

Haziran 23, 2015 • Under: Haber, Kırklareli

0

Güneş enerjisiyle hareket eden bisikletlerin yarıştığı “The Sun Trip” organizasyonu kapsamında 15 Mayıs’ta Paris’ten yola çıkan Pauline La Marnierre, bugün Dereköy Sınır Kapısı’ndan Türkiye ‘ye giriş yaptı. Pauline La Marnierre’yi Bisikletliler Derneği Kırklareli Temsilcisi Metin Erman karşıladı.

Yorgun olduğu gözlenen La Marnierre’nin, Türkiye ve Bulgaristan sınırında havanın bulutlu olması nedeniyle pedal çevirerek, sınır kapısına ulaştığı öğrenildi. Pauline La Marnierre ardından Kırklareli’nde konaklayacağı otel e gelmek içinde 60 kilometre pedal çevirdi.

Kırklareli’de otel’de bir süre dinlenen Pauline La Marnierre hava muhalefeti nedeniyle bisikletindeki aküleri dolduramadığını ve 200 kilogram ağırlığındaki bisikleti ile 150 kilometrelik etabı pedal çevirerek tamamlamak zorunda kaldığını anlattı.

La Marnierre, Kırklareli’nde bir süre dinlendikten sonra yeniden yola çıkacağını söyledi.

Organizasyona katılan 25 bisikletçi içinde kendisinin tek kadın olduğuna dikkati çeken Pauline La Marnierre, Dereköy Sınır Kapısı ile Kırklareli yolu arasındaki 60 kilometrelik bölümde yokuşlar nedeniyle çok zorlandığını belirtti.

La Marnierre, “Yaklaşık bir buçuk ay sonra Kazakistan da olmayı hedefliyorum. 25 bisikletçi arasından Kazakistan’a ilk ulaşan birinci olacak. Bütün zorlukların üstesinden gelerek, Kazakistan’a ulaşan ilk bisikletçi olmayı istiyorum” şeklinde konuştu.

Bisikletliler Derneği Kırklareli Temsilcisi Metin Erman da, Fransız bisikletçiyi Kırklareli’nde misafir etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, Pauline La Marnierre’ye çeşitli hediyeler verdi.